W tym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do realizacji programu „Dziel się Uśmiechem”, który będzie realizowany na poziomie klas I-III  i IV-VI. Dla młodszych uczniów został opracowany zeszyt „Ja i moje zęby”, a dla starszych „Ja i mój uśmiech”.

Celem projektu jest edukacja dzieci w wieku szkolnym w zakresie prawidłowej higieny jamy ustnej. Omawia szczegółowo zasady mycia zębów i przestrzegania zasady „czterech kroków” dbania o zęby. Zapoznaje uczniów z terminem profilaktyka, a w szczególności z profilaktyką fluorową. Ma również na celu uświadomienie uczniom związku między właściwym odżywianiem a zdrowiem zębów i konieczności regularnych kontroli u lekarza dentysty.

Program „Dziel się uśmiechem” powstał we współpracy Polskiego Czerwonego Krzyża i firmy Mars Polska Sp. z.o.o. Do programu włączyło się również Polskie Towarzystwo Stomatologiczne oraz Polskie Towarzystwo Stomatologii Dziecięcej.

Prozdrowotna edukacja uczniów prowadzona od najmłodszych lat jest podstawą do budowania właściwych postaw w przyszłości.