12 października - Wycieczka do Wrocławia

Dnia 12 października 2017 roku uczniowie klas IVa, IVb i V wraz z nauczycielami: p. Katarzyną Bień, p. Małgorzatą Bałut, p.  Wiesławą Błasińską oraz p. Ewą Bedlechowicz pojechali na jednodniową wycieczkę do Wrocławia. Zwiedzanie stolicy Dolnego Śląska rozpoczęliśmy od wizyty w Zoo. Mięliśmy okazję zobaczyć nie tylko najprzeróżniejsze gatunki zwierząt, ale mogliśmy też podziwiać niezwykłą infrastrukturę ogrodu i wybiegi dla mieszkających tam „podopiecznych”, którzy mają zapewnione warunki życia zbliżone do naturalnych.

Po zwiedzaniu Zoo udaliśmy się do Afrykarium. Widzieliśmy tam różne gatunki ryb zamieszkujących morza i oceany. Naszą uwagę zwróciły rekiny, mnóstwo płaszczek, a także żółwie morskie. Wszystkie te zwierzęta znajdowały się w olbrzymich akwariach. Zobaczyliśmy stado pingwinów i bawiące się foki. Niektórzy z nas wystraszyli się czającego się w wodzie krokodyla, który na szczęście znajdował się za grubą szybą. Niedaleko wypoczywała rodzinka hipopotamów. W całym obiekcie panował afrykański klimat.

Następnie odkrywaliśmy piękno i tajemnice Wrocławia w towarzystwie pani przewodnik, która ciekawie, z pasją, troszkę z humorem pokazała nam je jako zabytkowe miasto. Poprowadziła naszą grupę uliczkami pełnych uroczych zakątków i wyjaśniała historię wrocławskich krasnoludków. Spacerując po Rynku Głównym nie sposób było nie skupić swojej uwagi na pięknych, zabytkowych kamienicach otaczających go z każdej strony.

Wszyscy uczestnicy wycieczki są bardzo zadowoleni z pobytu we Wrocławiu.

Opublikowano: 13 października 2017 19:50