21 grudnia - Tam, w Betlejem - jasełkowe przedstawienie pięciolatków

„Maleńka miłość w żłobie śpi,

Maleńka Miłość przy Matce Świętej.

Dziś cała ziemia i niebo lśni

dla tej Miłości maleńkiej.”

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku, na który czekamy z utęsknieniem.

Coroczną tradycją w naszej szkole jest przygotowanie i przedstawienie w tym czasie jasełek.

21grudnia dzieci z oddziału przedszkolnego 5-latków zamieniły się w aktorów. W jasełkowym przedstawieniu pt.„ Tam, w Betlejem” uczestniczyli zaproszeni rodzice oraz cała społeczność szkolna. Szopka miała tradycyjną obsadę. Była: Maryja, św. Józef, malutkie dzieciątko Jezus, aniołowie, mędrcy-trzej królowie , pastuszkowie.

Scenki z życia nowonarodzonego Dzieciątka przeplatane były kolędami, pastorałkami oraz wokalno-instrumentalnymi występami. Mali artyści swą grę nacechowali otwartością, szczerością, prostotą i ciepłem.

Dziecięca interpretacja narodzin Jezusa w Betlejem, kolędy, świąteczne stroiki i dekoracje,  wzajemne życzenia, pozwoliły wszystkim poczuć atmosferę zbliżających się świąt, pełną ciepła, radości i bliskości.

WESOŁYCH ŚWIĄT ORAZ SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO 2018 ROKU życzą dzieci z oddziału przedszkolnego 5-latków z wychowawczynią.

Opublikowano: 22 grudnia 2017 14:04