26 września – Z wizytą w bibliotece

Grupa przedszkolna 3,4-latków odwiedziła w środę wyjątkowe miejsce, w którym znajduje się skarbnica wiedzy, a mianowicie bibliotekę. Wraz z maskotką przedszkolną – Misiem Ptysiem została zainaugurowana w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wielgomłynach akcja wspólnego czytania w grupie przedszkolnej .  Związane jest to z realizacją w roku szkolnym 2018/2019 projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” zorganizowanego przez  Grupę  MAC  S.A. Celem głównym projektu jest rozwijanie czytelnictwa we współpracy ze żłobkami, przedszkolami, szkołami podstawowymi, szkołami specjalnymi, szkolnymi świetlicami, bibliotekami szkolnymi i publicznymi w całej Polsce i za granicą. W ramach projektu Mały Miś w świecie wielkiej literatury, dzieci z grupy 3, 4-latków oraz kl. „O” będą brały udział w następujących modułach: Mały Miś – czytające Przedszkolaki, Mały Miś uczy samodzielności, 100-lecie niepodległości: „Pokaż radość Przedszkolaku”, Kulinarne warsztaty z Małym Misiem, Kuferek Kreatywności Małego Misia, Misiowe aktywności sportowe.

Wizyta w bibliotece stanowiła zachętę dla naszych maluchów do częstego sięgania po ciekawe pozycje książkowe, uważnego słuchania czytanych tekstów, omawiania, a następnie ilustrowania treści płynących z książek. Pani bibliotekarka wpisała się do pamiątkowej kroniki przedszkolnej, a dzieci obiecały, że będą bardzo często odwiedzać bibliotekę .

Opublikowano: 04 października 2018 19:14