26 listopada - Konkurs recytatorski pt. „Wiersze dla Niepodległej”

26 listopada w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski pt. „Wiersze dla Niepodległej”.  Celem konkursu było pielęgnowanie postaw patriotycznych, upowszechnianie kultury języka wśród uczniów, popularyzowanie piękna i wartości narodowej kultury, rozbudzanie zainteresowania poezją patriotyczną oraz rozwijanie umiejętności recytatorskich. Organizatorami konkursu były panie: Ewa Bedlechowicz, Wiesława Błasińska i Beata Smędzik. Uczestnicy konkursu podzieleni byli na dwie kategorie wiekowe: uczniowie z klas I-IV oraz z klas V-VIII. Oprócz naszych uczniów w drugiej kategorii wiekowej wzięli udział recytatorzy z PSP w Krzętowie.

J

ury w składzie: Jadwiga Zdybowicz, Monika Orzeł, Justyna Podsadna przyznało nagrody w kategorii klas I – IV:

I miejsce - Łukasz Morawiec z klasy I

II miejsce – Filip Baliński z klasy II

III miejsce – Zofia Dudek z klasy IV

W kategorii klas V – VIII:

I miejsce - Maja Kantorosińska z PSP w Krzętowie

II miejsce – ex aequo Bartosz Kucharski z PSP w Wielgomłynach i Natalia Tomaszewska z PSP w Krzętowie

III miejsce-ex aequo Aleksandra Barabasz z PSP w Krzętowie i Kuba Orlik z PSP w Wielgomłynach

Wyróżnienia zdobyli:

• Oliwia Kantorosińska z PSP w Wielgomłynach