19 - 23 listopada „Tydzień Uśmiechu i Życzliwości”

W dniach od 19.11.2018-23.11.2018 r. obchodziliśmy w naszej szkole „Tydzień Uśmiechu i Życzliwości”. Jego organizatorami byli opiekunowie Szkolnego Koła PCK. Myślą przewodnią tego tygodnia, było „Uśmiechnij się i bądź życzliwy”. Zainicjowane działania miały na celu promowanie życzliwości, pokazanie, co można zrobić, aby wzajemne relacje oparte były na szacunku i wzajemnym zrozumieniu. Na każdy dzień zostały wyznaczone zadania do wykonania.

Poniedziałek rozpoczęliśmy od powitań w wybrany przez siebie sposób. Następnie dnia utworzona została „aleja życzliwości z cytatów, sentencji i aforyzmów, które zostały umieszczone na drzwiach klas. Środa była dniem pisania życzeń i pozdrowień lub  wyrażania ich treści w  formie graficznej W czwartek spędzali uczniowie czas podczas przerw międzylekcyjnych na zabawach integracyjnych, a w piątek uruchomiona została „Poczta życzliwości”, aby każda kartka wrzucona do „skrzynki życzeń i pozdrowień mogła trafić do jego adresata. Ponadto uczniowie oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych wybierały klasowego Króla/Królową Życzliwości, układały na konkurs rymowanki o życzliwości, z których powstało  na korytarzu szkolnym „drzewo  życzliwości”. Dzieci brały również udział w konkursie plastycznym, którego zadaniem było wykonanie według własnego projektu „orderu życzliwości”. Każdego dnia wszyscy chętni mogli odwiedzać kącik życzliwości, aby wylosować  dla siebie zadanie do wykonania, „złowić” pozytywną myśl dla siebie, wpisać się do „Księgi życzeń i pozdrowień” .Gratulujemy wszystkim pogodnym duchem i dziękujemy za zaangażowanie oraz zapraszamy do uczestniczenia w kolejnych akcjach i zabawach.

TUTAJ POBIERZ PREZENTACJĘ ;)

Opublikowano: 29 listopada 2018 20:03

Załączniki: