21 marca - Dzień Samorządności

Kiedy spojrzymy za okno, nie da się nie zauważyć nadchodzącej wiosny. W czwartek mogliśmy ją oficjalnie powitać.

21 marca to szczególny dzień również w naszej szkole. W tym roku obchodziliśmy już po raz kolejny Dzień Samorządności.  Propozycją Samorządu Uczniowskiego było wykonanie przez wszystkie klasy najciekawszej ozdoby wiosennej. Zabawa ta miała na celu zintegrowanie zespołów klasowych, tworzenie wspólnych pomysłów, metod wykonania ich, podziału ról przy ich tworzeniu oraz uczenia się samorządności.  Pomysłowość naszych uczniów nie znała granic, powstały różnobarwne kapelusze, wianki, figurki. Wszystkie wspaniale prezentowały nadchodzącą porę roku- wiosnę.

Młodsze klasy wraz z wychowawcami odwołując się do tradycji wybrały się na wycieczkę gdzie pożegnały zimę a przywitały wiosnę. Dzieci przygotowały  marzannę- słomianą kukiełkę symbolizującą odchodzącą zimę. Wszyscy w barwnym korowodzie udali się nad rzekę. Mówiąc piękne wiersze i śpiewając piosenki pożegnali marzannę, która popłynęła  nurtem rzeki zabierając od nas śnieżnobiałą porę roku.

Dzień Samorządności zawsze kojarzy nam się z pierwszym dniem wiosny, jest to czas radosny, kiedy to właśnie uczniowie mogą wykazać się swoją kreatywnością. Co roku zadziwiają nas ich pomysły i czekamy na kolejne takie imprezy z niecierpliwością.

Opublikowano: 29 marca 2019 18:46