20 marca - Wycieczka do Przedborza

Przedszkolaki wraz z klasą 0 spędziły dzień, będący początkiem astronomicznej wiosny na wycieczce. Odwiedziliśmy Przedbórz, w którym znajduje się wiele interesujących i wartych do odwiedzenia miejsc. Jednym z nich to Muzeum Ludowe Ziemi Przedborskiej. Dzieci zwiedzając muzealne pomieszczenia mogły przenieść się w dawne czasy, tak różniące się od współczesności. Zgromadzone eksponaty wzbudzały duże zainteresowanie, czego dowodem były liczne pytania skierowane do przewodnika.

Podczas wycieczki nie mogło jednak zabraknąć elementów zabawy, dlatego odwiedziliśmy również salę zabaw „ Figloraj”. Tutaj czekało na dzieci wiele interesujących i rozwijających ruchowo zajęć tj. pokonywanie przeszkód w siatkowym labiryncie, zjazdy na zjeżdżalniach, zabawy w basenie z kulkami, budowanie z klocków, zabawy w kąciku kuchennym oraz gier stolikowych. Czas tam spędzony upłynął bardzo szybko i aktywnie. Uśmiechnięci i zadowoleni wróciliśmy do szkoły snując kolejne wiosenne plany wycieczkowe.

Opublikowano: 20 marca 2019 23:44