Akcja „Mamo, Tato poczytaj mi bajkę”

W bieżącym roku szkolnym zainicjowaliśmy w grupie 6-latków akcję pt. „Mamo, Tato poczytaj mi bajkę”. Głównym jej zadaniem jest rozwijanie u dzieci potrzeby kontaktu z żywym słowem, zachęcanie do słuchania bajek, wierszy i  opowiadań w wykonaniu rodziców, a w przyszłości do samodzielnego czytania. W ramach tej akcji, co dwa tygodnie zapraszamy rodziców do czytania książek.

Takie spotkanie to wspaniała okazja do czytania literatury dziecięcej, jak również spędzania wspaniałych chwil rodzica z dzieckiem. Cykl spotkań rozpoczęła Pani Monika Centkowska, mama Lenki, która przeczytała dzieciom bajkę „Reksiu”. Główny bohater tej bajki cechuje się empatią i troską o innych. Następnie  odwiedziła nas Pani Anna Kałuzińska – mama Patryka, która przygotowała dla nas  wiersz pt. „Muchy Samochwały” oraz wykonała rysunek do bajki.

Galerie plakatów można podziwiać w naszym oddziale.  Serdecznie dziękujemy za wizyty  oraz zapraszamy kolejnych rodziców do wspólnego czytania.

Opublikowano: 02 października 2019 19:11