10 października - Przedszkolaki świętują „Dzień Drzewa”

Dzień Drzewa obchodzono pierwszy raz w 1872 r. w USA z inicjatywy znawcy  i miłośnika  przyrody Juliusza Mortona, kierującego  się powiedzeniem, że: „Inne święta służą jedynie przypomnieniu, dzień drzewa wskazuje zaś na przyszłość”. Idea ta spotkała się szerokim odzewem również w Polsce.

Grupy przedszkolne z naszej szkoły również postanowiły włączyć się w obchody tego dnia. Zostały zorganizowane zajęcia związane z tematyką drzew. Przedszkolaki poznały budowę drzewa, jego gatunki oraz znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody.

Wysłuchały również bajki o przyjaźni pomiędzy drzewem a ptakiem, która przeczytała mama Zosi z grupy 5-latków. Wartości wypływające z bajki  powiązane  z ideą troski o przyrodę ukierunkowały postawę dzieci do angażowania się w działania na rzecz środowiska naturalnego. Dzieci złożyły przyrzeczenia młodego ekologa i odciskiem kciuka przypieczętowały obietnice. Podczas zajęć powstały również prace plastyczne przedstawiające drzewa w szacie jesiennej. Dzieci również wybrały się na spacer, aby utrwalić swoją wiedzę o gatunkach drzew i wesoło bawić się z ich udziałem.

Opublikowano: 10 października 2019 23:45