30 października - Ślubowanie pierwszoklasistów

Dzień 30 października był wyjątkowym dniem w życiu pierwszoklasistów. To właśnie dziś złożyli swoje ślubowanie i zostali oficjalnie włączeni w poczet uczniów naszej szkoły. Wychowawczyni klasy Urszula Urbańska powitała zaproszonych na uroczystość gości: Panią Wójt Gminy Wielgomłyny Bogumiłę Dyktyńską, Pana Dyrektora Szkoły Leszka Wróblewskiego, nauczycieli i uczniów naszej szkoły oraz rodziców uczniów pierwszej klasy.

Uczniowie klasy pierwszej rozpoczęli uroczystość od pięknie zatańczonego poloneza, a następnie zaprezentowali się w części artystycznej pt.„Pierwszy egzamin żółtodziobów”. Przez liczne zadania przeprowadzili „żółtodzibów”: Pinokio –Maciej Gaik uczeń klasy VIb, oraz Wróżka- Natalia Ogłozińska –uczennica klasy VIb. Uczniowie klasy pierwszej popisali się umiejętnościami recytatorskimi i wokalnymi.

Po części artystycznej złożyli ślubowanie. Pasowania tradycyjnym ołówkiem dokonał Pan Dyrektor Szkoły Leszek Wróblewski, a pamiątkowe dyplomy wręczyła uczniom Pani Wójt Bogumiła Dyktyńska. Miłą niespodziankę sprawili pierwszoklasistom uczniowie klasy drugiej, którzy zaprezentowali się w krótkiej części artystycznej i wręczyli młodszym kolegom samodzielnie wykonane zakładki do książek. Rodzice natomiast przygotowali upominki i zaprosili uczniów 1 klasy na słodki poczęstunek. Wychowawczyni serdecznie dziękuje Wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu tej wspaniałej uroczystości.

Opublikowano: 30 października 2019 17:42