30 października - „Kapka Podróżniczka z wody księżniczka” wyjazd grup przedszkolnych do teatru do Przedborza

30 października dzieci z grupy 3-4 latki oraz zerówkowicze wybrały się na wycieczkę do Przedborza do teatru. Sztuka autorstwa Agnieszki Banaś pt „Kapka Podróżniczka z wody księżniczka” zaprezentowana została przez Warszawski Teatr Edukacyjny.

Głowna bohaterka Kapka wraz ze swoim ojcem Wodnikiem mieszka nad pięknym jeziorem, gdzie codziennie beztrosko spędza czas na zabawie. Woda tam jest czysta, krystaliczna, dlatego żyją tam również złota rybka, rak, koziorożec, baran, czyli cały niebieski zwierzyniec.  Wodnik nalewając czystej wody do wielkiej rury wysyła ją ludziom, dzięki czemu istnieje życie na ziemi. Ciekawska Kapka mimo ostrzeżeń taty zagląda do rury i wpada do niej wyruszając w daleką podróż.  Podczas swojej wędrówki napotyka wiele przeszkód, które są dla niej lekcją życia i uczą ją szacunku do środowiska.

Przedstawienie to miało na celu ukazanie dzieciom, jak ogromne znaczenie ma dla nas woda.  Przedszkolaki nauczyły się również, że nie wolno zanieczyszczać jej poprzez wyrzucanie do niej śmieci, gdyż powoduje to wiele chorób. Zrozumiały, że takim postępowaniem szkodzą nie tylko sobie, ale również zwierzętom i całemu otoczeniu. Ogromne wrażenie na dzieciach zrobiły kolorowe kostiumy, dekoracje i piosenki, które maluchy śpiewały wspólnie z aktorami.

Serdecznie dziękujemy mamom za pomoc w opiece i zaangażowanie. Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie znów odwiedzimy teatr.

Opublikowano: 30 października 2019 09:03