28 listopada - Recytatorski Konkurs logopedyczny pt. „Witaminki”

W dniu 28 listopada 2019r. przedszkolaki z grup 3,4-latków, 5-latków oraz 6-latków brały udział w recytatorskim konkursie logopedycznym pt. „Witaminki”,  który odbył się w naszej szkole. Dzieci prezentowały przygotowane przez siebie wiersze o tematyce związanej z warzywami i owocami. Głównymi celami konkursu były: pokaz umiejętności językowych dzieci, nabycie gotowości artykulacyjnej oraz  rozbudzenie wiary we własne możliwości.

Przedszkolaki świetnie poradziły sobie z trudnym zadaniem – wystąpiły grupowo oraz indywidualnie. Jury przyznało nagrody w dwóch kategoriach wiekowych. Wśród dzieci młodszych miejsca na podium zajęli:  1.miejsce Ksawery Młyńczyk, 2.miejsce Maja Kluza, 3.miejsce Kuba Groszek. W grupie zerówkowiczów: 1.miejsce zajęli ex aequo Patryk Szczepański oraz Nadia Podsadna, a 2.miejsce Lena Centkowska. Wyróżnieni zostali Antoni Jaguścik, Mikołaj Kowalski, Ala Ptaszek, Maja Wrześniowska, Aleksandra Gaik oraz Jaś Marcinkiewicz. Laureaci i wyróżnieni w konkursie otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, a pozostali uczestnicy słodki upominek. Organizatorem szkolnej uroczystości była logopeda p. Monika Bębniarz.

Opublikowano: 01 grudnia 2019 17:46