11 lutego - Dzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole

W dniu 11 lutego 2020r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu.

Uczniowie wykonali tablicę informacyjną na korytarzu szkolnym, pt. „Dziecko w Sieci”.

Od godziny 10:30 do 11:30 odbyły się warsztaty plastyczne „Bezpieczni w Sieci”.

W warsztatach uczestniczyli wszyscy uczniowie. Najmłodsi z oddziałów przedszkolnych wykonywali opaski na głowę z emotikonami oraz plakaty.

Następnie odbyło się spotkanie z policjantem – dzielnicowym Andrzejem Bieniasem, który przeprowadzi z uczniami  klas V – VIIII rozmowę na temat przestępczości i hejtowi w Internecie odpowiedzialności karnej z nią związanej i możliwości dochodzenia swoich praw.

Podsumowaniem konkursu jest wystawa prac, którą można zobaczyć na dolnym korytarzu szkolnym.

Uczniowie klas VII-VIII przygotowali i wydrukowali ulotki informacyjne dla rodziców i mieszkańców gminy, pt. „Działajmy razem na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w sieci”.

Zaplanowany Happening – przejście z plakatami i transparentami do parku w centrum miejscowości; Mannequin Challenge - ustawienie się w kształt sieci oplatającej cały park; rozdawanie ulotek i rozmowy uczniów ze wszystkim napotkanym mieszkańcami zastał odwołany ze względu na złe warunki atmosferyczne. Happening odbędzie się w innym terminie.

Opublikowano: 09 lutego 2020 13:24